0

Nowa kolekcja tapet marki Giardini

Czy słyszeliście kiedyś o Shibori? Zapewne nie, stąd najpierw krótkie wyjaśnienie terminu. Shibori jest japońską sztuką barwienia tkanin, dzięki której powstaje na nich intrygująca struktura. Tkaniny odpowiednio się gniecie, uciska i skręca, aby powstał niepowtarzalny wzór. Do barwienia używa się naturalnych ekstraktów roślinnych, a barwi się najczęściej jedwab i bawełnę.

Nowa kolekcja tapet marki Giardini jest właśnie inspirowana tą sztuką, jej wzory przypominają malowidła wykonywane ręcznie na szlachetnym materiale. Możemy wybierać spośród trzech dostępnych wzorów: Basmati, Shiborino i Pattern. Basmati charakteryzuje się bardzo delikatną fakturą oraz metalicznym blaskiem w różnych odcieniach szarości. Natomiast Shiborino zawiera geometryczne kształty, o fantazyjnych, misternych splotach, które tworzą nieregularną strukturę. Pattern jest z kolei podobny do ręcznych malowideł na jedwabiu, o intrygującej miodowo-żółtej i niebieskiej barwie.

Tapety „My Shibori” dostępne są w dwóch wersjach: na flizelinie i lniano-poliestrowe – obie o bardzo dużej szerokości brytu od 120 do aż 196 cm, a ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dekorian.

918234f2

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *