0

Okrągłe klimatyzatory od Samsunga

Systemy klimatyzacji są instalowane w większości biur, hoteli i punktów usługowych. Jak dotąd urządzenia te pełniły głównie funkcję użytkową w niewielkim stopniu stanowiąc element designu pomieszczeń. Samsung postanowił to zmienić i przedstawił przełomowe rozwiązanie, które łączy formę z funkcją – klimatyzator kasetonowy 360. Jest to pierwszy tego typu produkt na rynku, co stanowi swoistą rewolucję w dziedzinie klimatyzacji.

Klasyczne klimatyzatory kasetonowe jedno-, dwu- lub czterokierunkowe mają szereg niedoskonałości, które udało się wyeliminować w modelu 360. Przede wszystkim chłodzą lub ogrzewają one nierównomiernie otoczenie, dzięki czemu różnice temperatur na obszarze oddziaływania potrafią dochodzić do kilku stopni. Klimatyzator kasetonowy 360, jak sama nazwa wskazuje, chłodzi lub ogrzewa równomiernie w zakresie 360°, co gwarantuje, że różnice temperatur są mniejsze niż 1°C. Następną wadą konwencjonalnych rozwiązań są mechaniczne kierownice powietrza, które ograniczają zakres dystrybucji strugi powietrza jednocześnie sprawiając, że trafia ono bezpośrednio w użytkownika, powodując dyskomfort. Klimatyzator 360 nie ma kierownic powietrza, a w zamian posiada wbudowane wentylatory wspomagające, które generując podciśnienia, zmieniają kierunek strugi powietrza. To gwarantuje, że powietrze może być rozprowadzane tuż pod sufitem, zaś następnie opada na użytkowników, eliminując nieprzyjemne, zimne podmuchy powietrza.

Klimatyzator kasetonowy 360 wyróżnia się nie tylko innowacyjną technologią, ale również bardzo przemyślanym wzornictwem. Stylowy panel, dostępny w kolorze białym lub czarnym, świetnie się sprawdzi w każdym nowocześnie urządzonym wnętrzu. Panel można także pomalować na wybrany kolor co sprawi, że doskonale wpasuje się on do stylowego wnętrza hotelowego lobby, eleganckiej restauracji czy też luksusowego butiku. Urządzenie może być zainstalowane w suficie modułowym, ale też jako oddzielny, niezabudowany element wystroju wnętrza. Zarządzanie systemem jest niezwykle proste, dzięki pilotowi z pokrętłem, które zapewnia intuicyjną nawigację.

Klimatyzatory kasetonowe Samsung 360 będą dostępne na polskim rynku od marca 2016 zarówno dla systemów monosplit CAC, jak też rozbudowanych systemów VRF DVM S. Zakres mocy urządzeń to 7,1 – 14,0 kW dla systemów CAC oraz 4,5 – 14 kW dla DVM S.

3463522

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *