0

Energooszczędne okna firmy Aluprof

Aluprof S.A – lider w produkcji innowacyjnych rozwiązań pozwalających na tworzenie obiektów nie tylko pięknych, ale również funkcjonalnych, opracował nowy system MB-104 Passive. Produkt łączy w sobie duże możliwości techniczne, doskonałą ochronę cieplną oraz estetykę, uzyskał także certyfikaty potwierdzające deklarowane przez producenta współczynniki izolacyjności termicznej. System MB-104 Passive posiada trzykomorowe profile, w których centralna część pełni rolę komory izolacyjnej o szerokości 60 lub 61 mm. System występuje w dwóch wersjach budowy, zależnych od wymaganej izolacyjności termicznej: wersji SI i w wersji AREO. W tym drugim przypadku wypełnienie przestrzeni między przekładkami termicznymi stanowią wkłady z aerożelu. Materiał ten, wytwarzany z wykorzystaniem nanotechnologii, w ponad 90 % składa się z powietrza, co zapewnia znakomite właściwości izolacyjne – są 3 razy lepsze od stosowanych powszechnie polistyrenu lub polietylenu, zaś jednocześnie lekkość – co jest dodatkowym atutem przy dużych przeszkleniach. Co ciekawe jest także bardzo wytrzymały może wytrzymać nacisk 4000 większy, niż jego masa.

Cechy charakterystyczne systemu MB-104 Passive:

  • Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 95 mm (ościeżnica), 104 mm (skrzydło).
  • Konstrukcja okien oraz drzwi systemu nie wymaga wykonania żadnych nietypowych czynności na etapie produkcji;
  • Listwy przyszybowe o kształcie zamkniętym, zarówno w wersji Standard jak i Prestige, pozwalają na wytrzymałe zamocowanie wypełnień, co znacznie ułatwia uzyskanie konstrukcji antywłamaniowych;
  • Zakresy możliwych do zaszklenia grubości szyb: ościeżnica okna – od 25,5 do 72 mm, skrzydło okna – od 34,5 do 81 mm. Szeroki zakres zaszklenia pozwala na montaż wszystkich spotykanych na rynku typów szyb dwu- i trzykomorowych, akustycznych czy też antywłamaniowych.
  • Drenaż profili można wykonać w wersjach: krytej albo widocznej z dekoracyjną zaślepką.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *