0

Niezwykłe klamki od Kuchinox

Przy urządzaniu wnętrz, podobnie jak w modzie, bardzo ważne są dodatki, to one podkreślają styl pomieszczenia, nadając mu charakter modern, vintage czy glamour. Zastanawiając się nad urządzeniem naszych czterech kątów warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich detali – na przykład… klamki.

Nie jest prawdą fakt, że nowoczesne wnętrza nie wymagają dodatków. Ascetyczny charakter pomieszczenia wymaga urozmaicenia, ale w tym przypadku będą to geometryczne przedmioty z tworzyw sztucznych, szkła i aluminium o monochromatycznych barwach. Przyjmuje się, że wnętrza w stylu modern powinny być aranżowane w dwóch, zaś maksymalnie trzech kolorach.

Vintage natomiast, jako styl łączący różne epoki oraz zestawiający ze sobą przeciwieństwa, w sferze dodatków pozostawia nam całkowitą dowolność. Mogą być to zarówno patchworki wyciągnięte z babcinej szafy, lampy w stylu kolonialnym albo awangardowe rzeźby.

Jednak wnętrzem, które wymaga najwięcej uwagi oraz ostrożności przy dekorowaniu, jest przestrzeń glamour. Glamour znaczy blask, blichtr i splendor, ale bardzo łatwo od lekkości, luksusu i bezpretensjonalności przejść w przesadnie ciężkie i zbyt bogate wnętrze. Podczas urządzania więc cechami wyróżniającymi będą nasycone, kontrastujące ze sobą barwy ścian i frontów mebli, różnorodność faktur, jednak przede wszystkim – światło. I nie są to tylko wpadające przez okno promienie słoneczne, a wszystko to, co będzie je odbijało. Wielkie lustra, poduszki wyszywane cekinami, satynowe firanki, jak również drobne paciorki zatrzymujące w sobie promienie słońca sprawiają, że wnętrze nabiera lekkości oraz kobiecego czaru.

Doskonałym uzupełnieniem tego typu aranżacji, a jednocześnie oryginalnym elementem dekoracyjnym mogą być klamki. Klamki można dopasować do wystroju całego pomieszczenia – jak mówi Tomasz Kowalczyk, ekspert Kuchinox. W stylu nowoczesnym dominują proste modele o geometrycznych kształtach, natomiast klamki w stylu klasycznym są uniwersalne, ponadczasowe, wyróżniają się prostym wzornictwem i przybierają najczęściej odcienie złota lub satyny. Na szczególną uwagę zasługują tutaj klamki z elementami dekoracyjnymi z kryształów dedykowane stylowi glamour. Dzięki użyciu takiego materiału możemy obserwować prawdziwy spektakl kolorów za każdym razem, kiedy tylko światło słoneczne „muśnie” klamkę. Warto również zwrócić uwagę na bardziej przyziemną korzyść elementów z kryształu: otóż ręka najzwyczajniej nie ślizga się po klamce, jak miałoby to miejsce w przypadku gładkiej faktury.

140529kuchinox

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *